CSAK TERMÉSZETESEN SOROZAT  - A testradír áldásos hatásai

 

A bőr óriási felületű szervünk, mely számos, a szervezet számára alapvető funkciót lát el. Véd a kiszáradástól, a kihűléstől és túlmelegedéstől, véd a fertőzésekkel szemben és legfőképp fontos méregtelenítő szerv. A pórusainkon keresztül távozik az izzadság, a faggyú és a méreganyagok. A pórusok eltömődhetnek, begyulladhatnak, valamint kisebb kiütések jelenhetnek meg a felületén, amitől a bőr ápolatlannak tűnhet. A finom bőrradírok ezeken a problémákon sokat tudnak segíteni, eltávolítják az elhalt hámsejteket, így megtisztul a felülete. A különféle dörzskefék javítják a keringést és elősegítik a sima, rózsás bőrhatást. A természetes testradír nem irritálja és nem szárítja a testünket.

Mivel a megvastagodott hámrétegnek védő szerepe is van, nem ajánlott túl sűrűn radírozni a testünket. Ahhoz, hogy tartós eredményt érjünk el, havonta egyszer elegendő elvégezni ezt a műveletet. Érdemes fürdés közben természetes sörtéjű kefével átmasszírozni a tisztítandó területet, egyenletes körkörös mozdulatokkal.

A frissen készített testradírt bőségesen vigyük fel a nedves bőrre, majd a lábaktól kezdve, két kézzel masszírozzuk végig testünket, alulról felfelé haladva. Végezetül bő vízzel öblítsük le, és kenjük be olajjal vagy ápoló balzsammal, mely bőrtípusunknak legalkalmasabb.

Öblítéshez használhatunk zöld teát is, mely élénkíti a bőr alatti szövetek izmait, erősíti, ugyanakkor puhítja a bőrt.

A különféle, radírozásra alkalmas anyagoknak eltérő hatásaik vannak. Néhányat említsünk meg ezek közül…

A tengeri só javítja a test vérellátását, védi a bőrt a petyhüdtségtől és a sápadtságtól. Emellett erősíti a kötőszövetet, így hozzájárul a narancsbőr és a visszerek megelőzéséhez.

A darált mandula segítségével nagyon alaposan elvégezhetjük a tisztítást, csakúgy, mit a zabkorpával, vagy búzakorpával. Ez utóbbiak hatásosan ápolják a pattanásos bőrt, segítik a kisebb gyulladások regenerálódását.

Tisztítás után következik az ápolás, mely történhet olajjal, például szőlőmagolajjal. A szőlőmagolaj fontos zsírsavakkal látja el a bőrt, selymes csillogást ad neki, valamint növeli a bőr rugalmasságát.

Az illóolajok áldásos hatásaival fokozni tudjuk bőrünk ápolását, tonizálását. A citromolaj élénkíti, új életre kelti a bőrt enyhe dezodoráló hatással. A levendulaolaj véd a berepedezettségtől és gyógyítja a kisebb gyulladásokat, kisebb sebeket. Ezen kívül enyhíti a viszketést, csökkenti a bőrpírt.

Tipp:

Erős radírozó hatást érhetünk el a tengeri homok, vagy finomra őrölt dióhéj által.

Különösen gyors radírként használható a kávé zacca. Keverjük el egy kevés citromlével és használjuk bátran testradírként. Az őrölt kávészemekben található olajoknak köszönhetően bőrünk sima és ápolt lesz.

Tipp: Mandulás-korpás radír hozzávalói:

  • 1 csésze darált mandula
  • 1 csésze búzakorpa
  • 1-2 csésze zöld forró zöldtea
  • 10 csepp levendulaolaj

Pépesre keverjük, testhőmérsékletre hűtjük és végül használat előtt a levendulaolajat jól elkeverjük benne.  Szuper tisztító, regeneráló, teljes mértékben természetes testradír. Használjátok egészséggel. 

Találkozunk hamarosan, addig is csak természetesen…

A bejegyzés trackback címe:

https://aruraegeszseg.blog.hu/api/trackback/id/tr3515588286
süti beállítások módosítása